Archive for the ‘Sveikata’ Category

Kaip būna gyvenime arba kodėl man patinka (ne)bėgti su Green team

Jau greitai..tik 7 dienos liko…jau kitą sekmadienį…jau turime pradėti ilsėtis prieš didelį krūvį, kuris bus po savaitės… O Vilniaus maratone 2013, laikykis! … Turbūt tūkstančiai bėgikų lietuvoje ir šimtai kaimyninių šalių sportininkų gyvena tokiomis mintimis šiandien, tačiau yra ir kitokių sportininkų-tokių kaip aš…

Šiandien su sūnumi išvažiavome valandėlei pasivažinėti su dviračiais ir per tą „valandėlę“ spėjau kokius 3 kartus sutiktiems bičiuliams papasakoti apie bėgimą bei išklausyti kodėl bičiuliams jis nepatinka. Taip pat mačiau keletą bėgančių sportininkų…O kur dar atėjusi žinutė iš kolegų blogo „lapė bega“, kur praneša apie naują straipsniuka jų puslapyje, kuriame jie džiaugiasi savo laukimo nuotaikomis…žodžiu realiai šiandien beveik visos mintys sukasi apie bėgimą…o gal ne tik šiandien?

Tačiau grįžkime į pradžią, kur rašiau,kad yra kitokių sportininkų tokių kaip aš…traumuotų ir negalinčių dalyvauti Vilniaus maratone 2013 :(. Pas mus tokie du – aš ir Egidijus. Nors ir norėtųsi kažkiek „paverkti“ apie savo dar Rygos maratone sužeistus achilus, tačiau ne čia ir ne dabar, o noriu pasakyti, kad nors ir esu reabilitacinėje stadijoje, bet aš taip pat laukiu maratono, kur bėgs mano draugai ir žmonės, kurie supranta mane ir kuriuos suprantu aš. Ši kartą aš nebėgsiu, bet bėgs Marius, Andrius, Aurimas, Donatas ir pora žmonų (ne žmonių) ;), o aš jiems stengsiuosi padėti maksimaliai, kad jiems būtų kiek įmanoma lengviau ir paprasčiau bėgti, laiku paduoti jų vandens buteliuką ar elektrolitų/geliukų dozę…manau, kad dėl šio jausmo – jausmo būti kažko tai dalimi; jausmo, kad nors tu nedalyvauji, bet tai tau vistiek svarbu; jausmo, kad kažkas rūpi tau, o tu rūpi kažkam kitam…- būtent dėl to džiaugiuosi būdamas Green Team nariu ir galėdamas taip jaustis. Ačiū Jums, bičiuliai 😉

Beja, šiandien radau tokį žodžio TEAM šifravimą : Team = Together everyone achieves more…teisinga tai ar ne – kiekvienas atsakys sau, o aš jau sau atsakiau. Linkiu gerų startų ir finišų…aš jus dar pagausiu :). Ciao.

Ką daryti kai skauda ANTKAULIAI ?

Antkaulių uždegimas (blauzdikaulio periostitas) pasireiškia ties ilgaisiais pirštų lenkiamaisiais raumenimis dviejuose apatiniuose blauzdikaulio trečdaliuose.

Antkauliai skauda:
1. Forsuojant krūvį;
2. Pakeičiant bėgiojimo dangą;
3. Padidėjus sportininko svoriui;
4. Esant tvirtam gruntui;
5. Esant vitaminų ir mineralinių medžiagų nepakankamumui organizme.

Didėjant treniruočių krūviui, turint blogą sportinę avalynę formuojasi pėdos funkcinis nepakankamumas. Esant blogai pėdos amortizacijai įvyksta raumenų pertempimas, raiščių ir antkaulių uždegimas.

Uždegimas paprastai atsiranda dėl per daug intensyvių bėgimo treniruočių arba pakeitus pagrindą ant kurio bėgiojama, dažnai treniruočių lauke ir uždaroje patalpoje sezonų sandūroje.

Stiprinant pėdos raumenis reikalinga pėdos stimuliacija, kontrastinės karšto ir šalto vandens vonelės, bėgimas basomis gale treniruotės. Vienas iš efektyviausių būdų gydyti antkaulius yra bintavimas pleistru.

Dažnai antkaulių uždegimas atsiranda nešiojant nusidėvėjusiu kulnu avalynę.

Gydant antkaulius nakčiai reikia tepti GEPARINO tepalu ir dėti TULŽIES kompresus. Taip pat naudoti ELEKTROFOREZĘ su NOVOKOJINO 5 procentų tirpalu arba CHLORO KALCIU. Esant sudėtingam uždegimui rekomenduojama ELEKTROFOREZĖ su ANALGINO 10 procentų tirpalu ir kartu FONOFOREZĘ su LAZOLINU 5-8 min. Dar galima ELEKTROFOREZĖ su LIPAZE kartu naudoti INDOMETACINO tepalą. Esant uždegimams reikia padidinti vitaminų, kalcio, fosforo ir geležies preparatų naudojimą.

Medžiaga pateikiama iš žurnalo
LENGVOJI ATLETIKA (rus.)