Ką daryti kai skauda ANTKAULIAI ?

Antkaulių uždegimas (blauzdikaulio periostitas) pasireiškia ties ilgaisiais pirštų lenkiamaisiais raumenimis dviejuose apatiniuose blauzdikaulio trečdaliuose.

Antkauliai skauda:
1. Forsuojant krūvį;
2. Pakeičiant bėgiojimo dangą;
3. Padidėjus sportininko svoriui;
4. Esant tvirtam gruntui;
5. Esant vitaminų ir mineralinių medžiagų nepakankamumui organizme.

Didėjant treniruočių krūviui, turint blogą sportinę avalynę formuojasi pėdos funkcinis nepakankamumas. Esant blogai pėdos amortizacijai įvyksta raumenų pertempimas, raiščių ir antkaulių uždegimas.

Uždegimas paprastai atsiranda dėl per daug intensyvių bėgimo treniruočių arba pakeitus pagrindą ant kurio bėgiojama, dažnai treniruočių lauke ir uždaroje patalpoje sezonų sandūroje.

Stiprinant pėdos raumenis reikalinga pėdos stimuliacija, kontrastinės karšto ir šalto vandens vonelės, bėgimas basomis gale treniruotės. Vienas iš efektyviausių būdų gydyti antkaulius yra bintavimas pleistru.

Dažnai antkaulių uždegimas atsiranda nešiojant nusidėvėjusiu kulnu avalynę.

Gydant antkaulius nakčiai reikia tepti GEPARINO tepalu ir dėti TULŽIES kompresus. Taip pat naudoti ELEKTROFOREZĘ su NOVOKOJINO 5 procentų tirpalu arba CHLORO KALCIU. Esant sudėtingam uždegimui rekomenduojama ELEKTROFOREZĖ su ANALGINO 10 procentų tirpalu ir kartu FONOFOREZĘ su LAZOLINU 5-8 min. Dar galima ELEKTROFOREZĖ su LIPAZE kartu naudoti INDOMETACINO tepalą. Esant uždegimams reikia padidinti vitaminų, kalcio, fosforo ir geležies preparatų naudojimą.

Medžiaga pateikiama iš žurnalo
LENGVOJI ATLETIKA (rus.)

Leave a Reply