Ruduo Karpatuose

Karpatai – įspūdingas kalnų grožis, stulbinantys gamtos objektai, mineralinių vandenų šaltiniai, jaunas Karpatų vynas(kurio neteko ragauti),avių pieno sūriai, gardūs nacionaliniai patiekalai, pigios kainos. O svarbiausia daug smagaus ir ekstremalaus veiksmo, daro šią kelionę nepaprastai patrauklią ir įdomią.

2011 metų rudenį, teko ir man šios kelionės įspūdžių paragauti, kuriais bandysiu pasidalinti šiame straipsnyje.

Kelionės tikslas, pasiekti vakarų Ukrainos regioną – Užkarpatę. Ši sritis pasižymi giliomis nepriklausomybės ir nacionalinėmis įdėjomis (čia ne aš sugalvojau), kraštas visuomet buvo daugiau linkęs į vakarus.
Užkarpatėje gyvena vietinė tauta guculai ir nepakartojamas jų svetingumas ir nuoširdumas padarė šia kelionę dar įdomesnę.

Kelionės bazinė-strateginė vieta СПРАВЖНЯ КАЗКА , aplink kurią daugybė gražių ir įdomių vietovių, skanus maistas ir tikrai didelės porcijos, ypač vakarienės, nenuvildavo nei vieno. Gali bėda ištikti, kurie alergiški katėms, tuo metu jų buvo virš 30 ir jos visur, bazėje… Bet straipsnis, ne apie jas.

Iš Šiaulių išvykome penktadienio ankstų rytą, o grįžome sekančio sekmadienio pavakarėje.

Automobiliu važiavome per Lenkiją, kad nereikėtų vizų. Pakeliui apžiūrėjome istorinį lenkų miestą Liubliną, likome jame nakvynės.
Ryte patraukėme link Lenkijos/Ukrainos sienos. Ten mūsų laukė 3 valandų priverstinis poilsis, nes buvo išsirikiavusi nemaža automobilių virtinė.

Nuvykus į Ukrainą, Algis (puikioji navigacija) priverstinai nuvežė mus aplankyti Lvovo, puikiai grįstomis akmeninėmis gatvėmis dardėjome gerą pusvalandį, o Algis klausėsi „komplimentų“ skirtų už puikų nuvažiavimą šalin…
Peizažas pradėjo keistis, ir širdis ir begalinis noras pasiekti kelionės tikslą, jautė artėjančius kalnus.

СПРАВЖНЯ КАЗКА pridardėjome jau sutemus, nes puikusis Algis nusprendė išbandyti puikiąją Toyota ir pasuko, pašonėje palikdamas nuostabų greitkelį, serpantinų su asfalto likučiais link. Galvojau nebeužkilsim… vėliau …. nebenusileisim.

Pagaliau lauktieji kalnai ir užpakalis įsispaudęs į dviračio balnelį. Sėdžiu ant dviračio ir iš bazės judame kažkur… Deja, jausmas lieka tas pats … nebeužkilsiu … nebenusileisiu…

Gera žinoti, kad greta pedalus suka tokie pat bepročiai, kaip ir pats.

Per daug sudėtinga butų aprašyti visus kelionės vaizdus ir įsūdžius, tuolab reikia atidirbti praleistą laiką ten :) Todėl,belieka pasukti greičiausiu keliu ir sudėti nuorodas į super foto albumus iš kelionės dalyvių archyvų. (o gal niūriais žiemos vakarais, atsiras ir tęsinys…)

https://picasaweb.google.com/110742065598124895093/Karpatai?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMe0wMXKh5fvhAE&feat=directlink#

https://picasaweb.google.com/admode/AuksinisMTBRuduoKarpatuose# 

Maršrutai

Žiūrėti Karpatai 1 diena didesniame žemėlapyje

2 Responses to “Ruduo Karpatuose”

Leave a Reply