Author Archive

Sako ir Vileišio taurė 2012

Na ka, pradėjau ir aš 2012 m.  varžybų  sezono atidarymą :).  Dėl nelabai pateisinamų priežasčių jau praleidau Šiaulių miesto slidinėjimo čempionatą ir Nuotykius aplink rėkyvą, todėl nedalyvauti Sako taurėje neturėjau teisės :))) Varžybos vyko balandžio 14 d. Paraudžių miške. 4,2 km orientavimosi trasą bėgte įveikiau per 1:20 val.  Ilgokai… bet tiesa pasakius labai ir neskubėjau, vienintelis tikslas buvo nepasiklysti  :)  Finiše laukė nauja Green team gerbėja Birutė su krepšeliu, pilnu alaus, sūrio, dešrelių, saldainių, bandelių….. Tas krepšelis iš tikro laukė  iš miško parminančių vyrų: Andriaus ir Mariaus, bet kadangi jie žiauriai vėlavo gryžti iš trasos, krepšelis buvo perduotas mano globai ir šiek tiek patuštėjo iki sugryžo kiti Green team komandos nariai :))))

Ši savaitgalį įvyko 4 ir 5 S-Sporto taurės etapai – dviejų dienų orientavimosi varžybos bėgte „Jono Vileišio taurė“.  Vienintelis blogis, tai kad šiose varžybose nebuvo palengvintos B grupės, todėl teko registruotis į elito grupę.  Pirmos dienos trasa labai negąsdino – 5,3 km, baugino antra diena – 7,7 km ir 2 val kontrolinis laikas :).  Bet žvilgt ir ką matau – ogi mano ir vyrų 40 trasos vienodos – ir iš karto mintis – komandos narys Andrius :)) Prikalbinau Andrių užsiregistruoti su mintim kad statuosim, palauksim vienas kito ir draugiškai prabėgsim trasą.  Jaučiausi viską idealiai išmąsčiusi, bet pasirodo starto protokolai ir matau, jog mano ir Andriaus startai skiriasi daugiau nei per valandą.  Ech… na ka padarysi,  neišdegė, startavau viena :) surinkau visus 17 punktų per 1:29 val.  Orientavimosi prasme galiu pati save pagirti :), tik bėgimo prasme buvo sunku: visą 1:29 val bėgau su vidutiniu 160 pulsu, tas mane žiauriai pakirto :( ir draugas Polaras labai supyko :( Vakare nebeturėjau nė kruopelės jėgų.  Ryte atsikėlus jėgų vis dar nebuvo, todėl nusprendžiau antros dienos varžybas praleisti, su pasiteisinimu „O kam man to reikia“ kitaip sakant, kam taip kankintis :)  Supratau kad man tik treniruotis treniruotis ir dar kartą treniruotis, o tik po to į varžybas registruotis :)

Lietuvos taurė 2011

Jau devynioliktą kartą rengiamas Lietuvos taurės (bėgte) varžybas tradiciškai papildo Lietuvos OSKD (orientavimosi sportas kalnų dviračiais) taurės etapai. Jei neklystu, tai Green Team pirmoji pažintis su OSKD  buvo kaip tik Lietuvos taurėje  2010.  Šiais metais Lietuvos Taurei parinktos ypač įdomios vietovės – Akmeniškių-Katutiškių miškas bei  Lavoriškių ir Pukštėnų miškai Vilniaus apylinkėse.  Nežinau kodėl pasirinkau OSKD :) bet tikrai nesigailėjau, miškas buvo labai gražūs. Visus KP buvo galima apvažiuoti gerai ir greitai pravažiuojamais keliais (100-75 proc),  tik jau patys KP nuo pagrindinio kelio  „įkišti“ giliau į mišką, ant sunkiau pravažiuojamų keliukų ir proskinų.

Pirmą dieną buvo ilgoji trasa, mano grupei 13.2 km ir 15 KP.  Trasą įveikiau per 2:33 ir viso pravažaivau 22 km. Praktiškai gavosi kaip maratonas :) . Bet nepaisant to, kad per tiek laiko spėjau sušalti (miške temparatūra siekė gal kokius 3-4 laipsnius) ir truputį buvau pasiklydusi, likau patenkinta ir trasa ir rezultatu.

Antrą dieną trasa dvigubai trumpesnė – 7.6 km ir 10 KP.   Ir visai neblogai sekėsi:)

Pirmos dienos žemėlapis

 

 

 

 

 

 

 

 

Antros dienos žemėlapis

Azimuto sezono pabaiga

Jau daug metų iš eilės OSK Sakas rengia orientavimosi sporto varžybas Azimutas. Varžybos vyksta kiekvienų metų balandžio,  gegužės ir rugsėjo mėnesių trečiadieniais Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje. Azimutas puiki vieta pradedančiajam orientacininkui (tokiam kaip aš :) ). Taigi čia ir prasidėjo mano naujo sporto karjera (orientacinis bėgte :) ). Tiesa prieš tai buvau bandžiusi orientacinį su dviračiu, bet ten viskas paprasčiau, visada takeliais ir visi punktai privažiuojami ant kelio stovi.  Pirmos pavasario treniruotės buvo keblokos, bet po to pradėjo gan neblogai sektis. Kalneliai, duobutės, nosys ir kiti žemėlapio reljefai  tapo nebe tokie svetimi. Pradedi matyti, kur verta sukilti į kalną, o kur geriau apibėgti kalną. Na žodžiu mokytis yra ko….  Galiausiai po visų sąžiningai prabėgtų azimutų  užėmiau savo grupėje garbingą I vietą.  Galiu pasakyti, kad įdomus sportas tas orientacinis, tikiuosi kitais metais prisijungs ir daugiau komandos narių :)