Author Archive
Pirmas maratonas
Pirmas maratonas. „…Pirmas ir paskutinis, kam man to reikia, daugiau niekada…“,taip galvojau vakar, baigęs pirmą savo maratoną. Pirmą, bet jau nepaskutinį… Sunkų kankinamą, bet ne nugalimą. Ši kartą jis buvo 10 km stipresnis už mane, kodėl 10 ? Todėl, kad 30 km buvo mano „duobė“ ir patys sunkiausi 10 km mano bėgimo „karjeroje“, o jau nuo 40 km, vėl pasijutau kitaip, nors kojos buvo sunkios, raumenys jau pulsavo ant mėšlungio ribos, bet palengvėjo ir atrodė, kad vėl bėgu.
Pirmoji maratono dalis buvo puiki, dar iki maratono išvakarių realiai nebuvau apsisprendęs kokiam laikui noriu atbėgti. Nes iki tol, svajojau tik apie maratono užbaigimą ir medalio parsivežimą namo… Turbūt, čia pirma klaida… Taigi, kažką skaičiavau, dėliojau ir susišvietė, kad mano maratono laikas 3:45.
Beliko klausytis endomondo ir sekti savo tempą.
Bet „endomondui“ visai nedarbo diena buvo, arba jis norėjo mane paskatinti… buvo net greičiausias kilometras per 15 sekundžių
Kaip supratau, kad endomondo nedraugaus su manim, nusprendžiau savo laiką fiksuoti kas 10 km ant laikrodžio.
Pirmą ratą apibėgau labai sėkmingai, 15 km kirtau su didele šypsena, nes jaučiausi žvaliai ( Rygos pusmaratonyje 15 km reikėjo jau sukasti dantis ir laukti lūžio )
Po pirmo rato atrodžiau taip…
Neblogai ar ne !? Su šypsena, išsitiesęs… Žodžiu fains
Nubėgęs pirmą kilometrą antrame rate pasigedau bėgikų, jų buvo, bet nebetiek… Dar pastebėjau, kad aplenkdavo mane daugiau, nei aš kažką… Po truputį pradėjau sėsti… Ir tada supratau savo antrą klaidą… Kodėl nepasipildžiau „MAXIMU“ 15 km?
Buvau jau prisiklausęs pasakojimų apie „duobes“, „kritinę ribą“ ir pan. Laukiau to 35 km, bet realiai viskas prasidėjo anksčiau. Kas kaltas? Ruduo? Makaronai? Mažai treniruočių?
Ilgiausia ilgoji buvo 33 km, gal per trumpa… Klaustukų dar daug.
30 pirmame ar antrame kilometre aplenkė mane grupelė su balionėliais, bėgu iš paskos, nes labai noriu pamatyti kas ten parašyta… o iš priekio atbėga ir prasilenkiame su Ignu Staškevičiumi, balionėlių grupė džiaugiasi jo rezultatu ir svaidosi komplimentais, kaip jis gerai atrodo, o aš mintyse pykstu, kad Ignas garsiai per mikrofoną žadėjo neskubėti ir kažką kalbėjo apie 4 val. 😀 (Iškarto atsiprašau, gal susisuko galva ir tik mano išsekęs organizmas, sukūrė man tokia viziją). Ignai, kokios 4 val. aš prisivijau balionėli, ten parašyta 3:45 ir jos tolsta nuo manęs…. tolsta…
Taigi, kaip supratote, mano 3:45 nuskrido, gero vėjo gūsio pagautos…
O čia ir prasidėjo… vandens punktai paliko mielesni, norėdavau juose pabūti ilgiau, vis didesnis noras atsirasdavo pasivaikščioti, nors versdavau save bėgti, vistiek keletą kartų paėjau, manau tam paaukojau ~5 min., gal ir daugiau.
Ne žine kaip ten kas klostėsi toliau, nebelabai atsigaudau, bet 40 km pažadino manyje kažkokius dar resursus.
41 km nusprendžiau, kad reikia pasitikrinti ar esu dar sąmoningas taigi paklausiau savęs „Kiek man metų?“ Atsakiau negalvodamas. Apsidžiaugiau. Pradėjau bėgti…
Medalis ant kaklo… Laimingas… Skauda stipriai pečius… kojos pradeda stingti… dar po kelių valandų atsiranda stiprus skausmas keliuose…
Šiandien jau pirmadienis, maratonas buvo vakar, skausmas nusileido iki maudimo… Sisiukas ir šviesėja
Rytoj vėl nauja diena… Ką čia nuveikus, ar nereiks tik pabė….
Ne ne, dar ne rytoj.
Ką daryti kai skauda ANTKAULIAI ?
Antkaulių uždegimas (blauzdikaulio periostitas) pasireiškia ties ilgaisiais pirštų lenkiamaisiais raumenimis dviejuose apatiniuose blauzdikaulio trečdaliuose.
Antkauliai skauda:
1. Forsuojant krūvį;
2. Pakeičiant bėgiojimo dangą;
3. Padidėjus sportininko svoriui;
4. Esant tvirtam gruntui;
5. Esant vitaminų ir mineralinių medžiagų nepakankamumui organizme.
Didėjant treniruočių krūviui, turint blogą sportinę avalynę formuojasi pėdos funkcinis nepakankamumas. Esant blogai pėdos amortizacijai įvyksta raumenų pertempimas, raiščių ir antkaulių uždegimas.
Uždegimas paprastai atsiranda dėl per daug intensyvių bėgimo treniruočių arba pakeitus pagrindą ant kurio bėgiojama, dažnai treniruočių lauke ir uždaroje patalpoje sezonų sandūroje.
Stiprinant pėdos raumenis reikalinga pėdos stimuliacija, kontrastinės karšto ir šalto vandens vonelės, bėgimas basomis gale treniruotės. Vienas iš efektyviausių būdų gydyti antkaulius yra bintavimas pleistru.
Dažnai antkaulių uždegimas atsiranda nešiojant nusidėvėjusiu kulnu avalynę.
Gydant antkaulius nakčiai reikia tepti GEPARINO tepalu ir dėti TULŽIES kompresus. Taip pat naudoti ELEKTROFOREZĘ su NOVOKOJINO 5 procentų tirpalu arba CHLORO KALCIU. Esant sudėtingam uždegimui rekomenduojama ELEKTROFOREZĖ su ANALGINO 10 procentų tirpalu ir kartu FONOFOREZĘ su LAZOLINU 5-8 min. Dar galima ELEKTROFOREZĖ su LIPAZE kartu naudoti INDOMETACINO tepalą. Esant uždegimams reikia padidinti vitaminų, kalcio, fosforo ir geležies preparatų naudojimą.
Medžiaga pateikiama iš žurnalo
LENGVOJI ATLETIKA (rus.)
Kai buvome žmonėmis…
Priskirsiu šiuos savo apsimąstymus prie kelionių kategorijos, nors turbūt turėtu būti priešistorė ar Uncategorized (bet, ši negražiai skamba)
Kartais kaip ir visiems tenka pasėdėti darbe… Lauke saulutė, pro dideli langą matau pravažiuojančius dviratininkus, praeinančius žvejus maniakus ir kito gyvio tipelius apipelėjusius iš po žiemos miego ir išlindusius pradžiūti.
O aš pelėju… pasižadėjęs po darbų paimti Salduvės parką…
Pelėdamas prisiminiau tuos senus laikus, kai buvome žmonėmis, kai išgerdavom daugiau nei numindavom, kai nebuvo svarbu dviračio svoris, minimo greitis, kiekis, kontaktiniai batai, treniruočių skaičius ir kalorijų kiekis. Prieš Lietuvos MTB maratono etapą nebijodavom išgerti alaus, po nebijodavom supešti cigarą. Ir Polar’as mums draugu nebuvo
Kelis sezonus puikiai susikoncentruodavome i aktyves keliones dviračiais.
Pirmoji mūsų išvyka buvo 2008 m rugpjūčio 1 d. (jei šlubuoja atmintis ar kažką nusipaistau, tai tikrai nepykit, bus gražiau )
Tikslas : Butingė – Nida (nuo rubežiaus iki rubežiaus) Maršruto aprašą galite rasti interneto platybėse, kas dar neišbandėte Lietuvos laukinio pajūrio, tikrai rekomenduoju
Atrodėm jauni, gražūs ir laimingi

Plaukimas
Ne paslaptis, kad rudens ir žiemos niūriais vakarais, baisoka lysti laukan pabėgioti ar paminti… Ne paslaptis, kad turime dar tokį užsiėmimą kaip plaukimas. Ir tai darome , kaip mokame ir turbūt, ne taip kaip reikėtų.
Surinkau keletą faktų apie taisyklingą plaukimą.
Plaukimo treniruotė – puikus būdas sudeginti kalorijų, atrodyti puikiai. Tai viena iš geriausių mankštinimosi būdų, kadangi plaukiant lavinama tiek viršutinė, tiek apatinė kūno dalis, be to, sąnariams kliūva mažesnis krūvis. Tačiau plaukimas reikalauja daugiau įgūdžių nei kiti ištvermę stiprinantys fiziniai pratimai. Pradedantieji dažnai puola į neviltį, kadangi stipresnis yrimasis ne visada padeda greičiau plaukti. Vien greitesni rankų judesiai nepadės. Profesionalūs plaukikai gali greitai plaukti ne todėl, kad gali sukti rankas lyg propeleris, bet todėl, kad tiksliu rankos mostu jie užkabina vandenį toliau nei kiti. Jų plaukimas grakštus ir “ekonomiškas”. Kitaip tariant, tam pačiam atstumui nuplaukti jiems prireikia mažiau yrių. Tinkamai treniruojantis galima išmokti plaukti greičiau, bet pirmiausia plaukimą reikia įvaldyti kaip meną ir tik po to kaip sportą. Norint plaukti greitai, visų pirma reikia išmokti plaukti lėtai, tiksliai ir grakščiai. Reikia išmokti nekovoti su vandeniu. Pastangos irtis stipriau dar neįvaldžius plaukimo technikos, – tai tik klaidų tobulinimas ir bereikalingas jėgų eikvojimas. Vadinasi, reikalingos kelios kokybiškos treniruotės – ir pirmyn!
Technika
YPAČ LĖTAS PLAUKIMAS.
Lėtas plaukimas gali pasirodyti nepriimtinas jūsų instinktams, bet tai greičiausias būdas išmokti plaukti grakščiau. Apgalvokite kiekvieną rankos judesį, irkitės tarsi sulėtintame kadre.
TYLUS PLAUKIMAS.
Kuo mostas “šlapesnis”, tuo jis garsesnis. Įsiklausykite, kaip iriatės, tuomet stenkitės mažiau pliauškėti ir taškytis. Pamėginkite plaukti mažesniais, bet švelnesniais mostais. Vietoj kovingų atakų vandenį lengvai raikykite.
SLIDUS PLAUKIMAS.
Geriau paklusti vandeniui per jį slystant nei stengiantis nugalėti vandens pasipriešinimą. Tyliu plaukimu jūs sutelkiat dėmesį į tai, kas vyksta vandens paviršiuje, o slidžiu – susikoncentruojate į tai, kas vyksta po vandeniu.
NUOŽULNUS PLAUKIMAS.
Pasistenkite perkelti svorį į priekinę kūno dalį. Turite pajausti, kad tarytum atsirėmėte į krūtinę. Tokioje pozoje kūnas atsiduria horizontalesnėje padėtyje. Jūsų klubai ir kojos jaučiasi lengvesni, nebeskęsta, sumažėja poreikis spirtis. Galvos netieskite į priekį, nuleiskite žemiau, kad ji nekyšotų aukščiau nei nugara. Paprašykite draugo, kad kai jūs plaukiate, jis patikrintų jūsų galvos padėtį.
“TOLESNIS” PLAUKIMAS.
Kiekvienu rankos mostu stenkitės pasiekti kaskart vis toliau. Ilgesnis “kablys” leis kūnui slysti lengviau. Tegu rankos darbuojasi kuo mažiau atmetant į šonus, tuomet bus mažesnė pasipriešinimo jėga vandeniui.
YRIŲ SKAIČIAUS MAŽINIMAS.
Plaukdami vienodus atstumus skaičiuokite yrius. Stenkitės, kad jų būtų vis mažiau. Jei treniruositės pagal nurodymus – tai pavyks.
TRENIRUOTĖ PRADEDANČIAJAM
45 min. treniruotė turi būti paskirta vien technikai. Nesirūpinkite plaukimo greičiu ar nuplauktu atstumu. Kiekvienam pratimui skirkite po 6-8 minutes.
1. (Apšilimas) 200 m “tyliojo” plaukimo: į vieną pusę laisvu stiliumi, į kitą – nugara.
2. 10 min. plaukiokite 25 m atstumą “nuožulniuoju” plaukimu, darydami 10-15 sek. pertraukėles.
3. Vis dar sutelkę dėmesį į “nuožulnųjį” plaukimą, plaukiokite po 50 m, darydami 20 – 30 sek. pertraukėles. Suskaičiuokite, kiek yrių prireikė nuplaukti pirmiems 50 m, stenkitės, kad šis skaičius nepadidėtų. Leistina 2 yrių paklaida.
4. 10 min. plaukiokite 25 m distancijas “tolesniuoju” plaukimu, darydami 10-15 sek. pertraukėles.
5. Pakartokite tai, kas pasakyta 3 nurodyme, sujunkite su “tolesnio“ plaukimo technika. Palyginkite dabartinį yrių skaičių su apskaičiuotu trečiajame nurodyme.
TOBULĖJANČIO PLAUKIKO TRENIRUOTĖ
Ši treniruotė skirta geriems plaukikams. Jos metu nuplaukiama maždaug 2000 m, svarbu tiek technika, tiek greitis. Treniruotė turėtų užtrukti valandą ar trumpiau.
1. (Apšilimas) Nuplaukite 300 m: į vieną pusę laisvu stiliumi, į kitą – ant nugaros. Skaičiuokite kiekvieno nuplaukto atstumo yrių skaičių, stenkitės išlaikyti jį pastovų.
2. Nuplaukite 8 kartus po 50 m, pailsėdami po 20-30 sek. Kiekvieną kartą stenkitės nuplaukti vienu yriu mažiau. Paskutinį kartą turi būti trim yriais mažiau.
3. Nuplaukite 4 kartus “tyliuoju” plaukimu po 100 m, pailsėdami po 30-40 sek.
4. Nuplaukite 8 kartus po 50 m, pailsėdami po 20-30 sek. Nelyginį kartą plaukite “tolesnio” plaukimo technika, o lyginį matuokite laiką, stenkitės plaukti vis greičiau.
5. Nuplaukite 10 kartų po 25 m, pailsėdami po 10-15 sek. Nelyginį kartą plaukite “nuožulniojo” plaukimo technika, o lyginį plaukite šiek tiek greičiau ir skaičiuokite yrius.
6. (Atvėskite) Nuplaukite 300 m kaitaliodami laisvą stilių su brasu. Plaukdami laisvą stilių derinkite su “tyliuoju” plaukimu, o plaukdami brasu skaičiuokite yrių skaičių.
VIDEO PAMOKOS
PLAUKIMAS KRAULIU
PLAUKIMAS DELFINU
PLAUKIMAS NUGARA
PLAUKIMAS KRUTINE
Ruduo Karpatuose
Karpatai – įspūdingas kalnų grožis, stulbinantys gamtos objektai, mineralinių vandenų šaltiniai, jaunas Karpatų vynas(kurio neteko ragauti),avių pieno sūriai, gardūs nacionaliniai patiekalai, pigios kainos. O svarbiausia daug smagaus ir ekstremalaus veiksmo, daro šią kelionę nepaprastai patrauklią ir įdomią.
2011 metų rudenį, teko ir man šios kelionės įspūdžių paragauti, kuriais bandysiu pasidalinti šiame straipsnyje.
Kelionės tikslas, pasiekti vakarų Ukrainos regioną – Užkarpatę. Ši sritis pasižymi giliomis nepriklausomybės ir nacionalinėmis įdėjomis (čia ne aš sugalvojau), kraštas visuomet buvo daugiau linkęs į vakarus.
Užkarpatėje gyvena vietinė tauta guculai ir nepakartojamas jų svetingumas ir nuoširdumas padarė šia kelionę dar įdomesnę.
Kelionės bazinė-strateginė vieta СПРАВЖНЯ КАЗКА , aplink kurią daugybė gražių ir įdomių vietovių, skanus maistas ir tikrai didelės porcijos, ypač vakarienės, nenuvildavo nei vieno. Gali bėda ištikti, kurie alergiški katėms, tuo metu jų buvo virš 30 ir jos visur, bazėje… Bet straipsnis, ne apie jas.
Iš Šiaulių išvykome penktadienio ankstų rytą, o grįžome sekančio sekmadienio pavakarėje.
Automobiliu važiavome per Lenkiją, kad nereikėtų vizų. Pakeliui apžiūrėjome istorinį lenkų miestą Liubliną, likome jame nakvynės.
Ryte patraukėme link Lenkijos/Ukrainos sienos. Ten mūsų laukė 3 valandų priverstinis poilsis, nes buvo išsirikiavusi nemaža automobilių virtinė.
Peizažas pradėjo keistis, ir širdis ir begalinis noras pasiekti kelionės tikslą, jautė artėjančius kalnus.
СПРАВЖНЯ КАЗКА pridardėjome jau sutemus, nes puikusis Algis nusprendė išbandyti puikiąją Toyota ir pasuko, pašonėje palikdamas nuostabų greitkelį, serpantinų su asfalto likučiais link. Galvojau nebeužkilsim… vėliau …. nebenusileisim.
Pagaliau lauktieji kalnai ir užpakalis įsispaudęs į dviračio balnelį. Sėdžiu ant dviračio ir iš bazės judame kažkur… Deja, jausmas lieka tas pats … nebeužkilsiu … nebenusileisiu…
Gera žinoti, kad greta pedalus suka tokie pat bepročiai, kaip ir pats.
Per daug sudėtinga butų aprašyti visus kelionės vaizdus ir įsūdžius, tuolab reikia atidirbti praleistą laiką ten Todėl,belieka pasukti greičiausiu keliu ir sudėti nuorodas į super foto albumus iš kelionės dalyvių archyvų. (o gal niūriais žiemos vakarais, atsiras ir tęsinys…)
https://picasaweb.google.com/admode/AuksinisMTBRuduoKarpatuose#
Maršrutai
Žiūrėti Karpatai 1 diena didesniame žemėlapyje